• 7 / 24 Müşteri Hizmetleri
  • +90 (232) 425 19 60

Genel Servis Şartları

ÖNEMLİ UYARI
Genel Servis Şartları, EgeDataCenter 'dan servislerinden faydalanan tüm kişi ve kurumları kapsamaktadır.
Servislerimizden faydalanmaya devam edenler, işbu "Genel Servis Şartları" nda belirtilen tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.

EgeDataCenter, bu "Genel Servis Şartları"'nın duyurusunu, öncelikle www.egedatacenter.net adresinde yer alan web sitesinden kullanıcılarına duyurur. EgeDataCenter, "Genel Servis Şartları"nda meydana gelecek değişiklikleri yine aynı şekilde web sitesinde yayınlar ve bu yayın, kullanıcının kendisine yapılmış tebligat yerine geçer. "Genel Servis Şartları" ile ilgili değişiklikleri takip etme sorumluluğu kullanıcıya aittir. EgeDataCenter servislerinden faydalanmaya devam eden kullanıcılar, bu "Genel Servis Şartları"nda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar. EgeDataCenter, kendisine yasal mercilerden aksi yönde talep gelmediği sürece, sistemine ulaşan bilgilerin doğruluğunu ve içeriğini kontrol etmemekte ve herhangi bir sansür uygulamamaktadır. Bu nedenden dolayı, kullanıcılar, kendilerine Internet kanalı ile ulaşacak bilgilerin doğruluğunu ve uygunluğunu kendileri kontrol etmek durumundadırlar. Kullanıcılar, kendileri Internet kanalı ile ulaşan bilgilerin içeriğinden ve doğru olmamasından dolayı meydana gelebilecek hiçbir zarardan dolayı EgeDataCenter' ı sorumlu tutamazlar. EgeDataCenter, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları bilgileri kontrol ve sansür etmemektedir. Kullanıcılar, EgeDataCenter servisleri kullanımı esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin yasal sonuçlarından dolayı kendileri sorumludurlar.

YAZILIMSAL SORUNLAR VE KAYNAK TÜKETİMİ
EgeDataCenter sunucularında barınan internet sitelerinin; işlemci, bellek ve sql server kullanım değerleri aynı sunucuda barınan diğer internet sitelerinin işlevselliğini olumsuz yönde etkilediği takdirde; site sahibi müşteriye bilgilendirme yapılarak kodlarında gerekli optimizasyonu yapması istenir. Site sahibi tarafından gerekli düzenlemeler yapılana kadar EgeDataCenter 'ın diğer müşterilerinin hizmet kalitesini koruyabilmek için ilgili siteyi sorunları düzeltilene kadar geçici olarak durdurma hakkı saklıdır.

GERÇEKLEŞTİRİLMESİ YASAK AKTİVİTELER
Aşağıdaki aktivitelerin EgeDataCenter servisleri kullanılarak gerçekleştirilmesi kesinlikle yasaktır. EgeDataCenter, bu aktiviteleri gerçekleştiren kullanıcılara ait servisleri durdurma, sınırlandırma veya tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.

SPAM GÖNDERİMİ
SPAM, alıcının isteği dışında toplu ve/veya ticari amaç taşıyan mesajların Internet yolu ile gönderimidir. SPAM gönderimi, EgeDataCenter' a olan güveni zedelediği gibi, aynı zamanda EgeDataCenter sistemlerinde aşırı yüklenmelere sebep olarak, müşterilere sağlanan servislerde aksamalara neden olabilmektedir. EgeDataCenter' dan SMTP hizmeti alanlar, SPAM gonderimi yapamazlar. Kendisine ait bir SMTP sunucusu bulunduran kullanıcılar, EgeDataCenter' dan SMTP hizmeti alsınlar ya da almasınlar, kendi sunucularındaki SMTP hizmetini, SPAM gönderimini kolaylaştıracak şekilde korumasız ve 3. kişi/kurumların kullanımına açık şekilde çalıştıramazlar.

FİKİR ve SANAT ESERLERİNE YÖNELİK SUÇLAR
Kişi ve/veya kurumlara ait copyright, tescilli markalar, servis markaları, ticari sırlar, yazılım korsanlığı ve patent haklarına karşı işlenebilecek ve "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası", "Markalar Yasası", "Türk Ticaret Yasası", "Patent Haklarının Korunması Hakkındaki Yasa" kapsamında suç teşkil edecek davranışlar bu kapsamdadır. Ayrıca, kişisel haklara ve özel hayata tecavüz içeren davranışlar.

GENEL AHLAKA ve GELENEKLERE AYKIRI DAVRANIŞ ve YAYINLAR
EgeDataCenter servislerinin, kamu tarafından kabul görmüş genel ahlak ve geleneklere aykırı davranışları gerçekleştirmek için kullanılması ve/veya buna aracı olunması.

SALDIRGAN ve TEHDİTKAR DAVRANIŞLAR
Egedatacenter servislerinin, 3. şahıs ve/veya kurumlara karşı saldırgan ve tehditkar davranışlar içerecek şekilde kullanımı.

DİĞER BİLGİSAYAR veya AĞLARA YASADIŞI YOLLARLA veya YETKİSİZ ERİŞİM
Başkalarına ait bilgisayar, kullanıcı hesabı veya ağlara yetkisiz veya yasadışı yollarla erişmeye çalışmak ("hacking" veya "hacker" olarak tanımlanan davranışlar) ve sistemlere yasadışı veya yetkisiz şekilde ulaşmayı sağlayacak diğer aktiviteler ("port scan", "stealth scan" v.b. aktiviteler) için kullanılması.

VİRÜS, KURTÇUK, TRUVA ATI, WAREZ v.b. ZARAR VERİCİLERİN DAĞITIMI İLE İLGİLİ AKTİVİTELER
Internet virüsleri, kurtçuk, truva atı gönderimi veya "pinging", "flooding", "mailbombing", "denial of service" gibi, diğer kullanıcıların, Egedatacenter ağını veya buna bağlı diğer ağ, sistem, servis ve/veya cihazı kullanımlarında aksamaya sebep olacak aktiviteler.

DİĞER YASADIŞI AKTİVİTELER
Burada belirtilmemesine rağmen, yürürlükteki yasalara aykırı ve suç teşkil eden her türlü aktivite.

DİĞER AKTİVİTELER
EgeDataCenter kullanıcılarına, ticari itibarına ve saygınlığına zarar verecek davranışlar. Yukarıda belirtildiği üzere, Egedatacenter servislerinden faydalanan kullanıcılar, gerçekleştirdikleri aktivitelerin yasal sonuçlarından kendileri sorumludurlar. Egedatacenter, haberdar olduğu zararlı aktivitelerle ilgili bilgi silme, web sitesinin yayınını durdurma, zararlı yayınları bloke edecek uygulamalar kullanma, Internet erişimini engelleme gibi önlemleri alma hakkını saklı tutmaktadır. EgeDataCenter, web sitelerindeki ve Internet üzerinden iletilen bilgilerin gizliliğine önem vermektedir. Ancak, genel yapısı itibarı ile, Internet üzerinden iletilen bilgilerin güvenlik seviyesi normal posta, faks veya sesli telefon görüşmelerinden daha fazla veya eksik değildir. Bu sebeple, Egedatacenter, kullanıcılarının Internet üzerinden gönderdikleri ve/veya yayınladıkları bilgilerin mutlak güvenlik seviyesine sahip olmadığının bilinci ile davranmalarını önermektedir. Kullanıcılar, aksi belirtilen durumlar hariç olmak kaydı ile sistem ve bilgi güvenliklerinden kendileri sorumludurlar ve EgeDataCenter'ı, kendi servislerinin kullanımı esnasında bilgi güvenliğinin sağlanamamasından dolayı sorumlu tutamazlar. Kullanıcılar, EgeDataCenter ile TTNet arasında imzalanan İnternet Servis Sağlayıcı Sözleşmesi kapsamında, hizmeti kullanan kullanıcılara bu hizmetin üçüncü şahıslara satışı konusunda getirilen kısıtlamalara aynen tabidirler. Egedatacenter servislerinin kullanıcılara satışı ve teslimi esnasında, servis özellikleri ile ilgili bilgiler açık şekilde bildirilmektedir. Kullanıcılar, satış esnasında belirtilmeyen özelliklerin ilgili servis kapsamında yer almamasından dolayı Egedatacenter'dan hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar. Genel Servis Şartlarını ihlal edici davranışlarda bulunan kullanıcılar, Egedatacenter' ın alacağı tedbilerle ilgili olarak bir hak veya zarar tazmini talebinde bulunamazlar.

ÖNEMLİ UYARI
Genel Servis Şartları, EgeDataCenter 'dan servislerinden faydalanan tüm kişi ve kurumları kapsamaktadır.
Servislerimizden faydalanmaya devam edenler, işbu "Genel Servis Şartları" nda belirtilen tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Aşağıdaki Bilgiler İlginizi Çekebilir

Hosting Servisleri Kullanım Sözleşmesi

İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR VE GERÇEK BİREYLER YA DA...

İptal / İade Şartları

Egedatacenter üzerinden satın alınan ürünlerin iade ve değişim koşulları, ürünün nihai sahibi ile...

Gizlilik Anlaşması

EGEDATACENTER Bilişim Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti. Sitesi Gizlilik ilkeleri.Bu gizlilik...

Kampanyalar Hakkında

EGEDATACENTER müşterilerinin içinde bulundukları zaman ve ekonomik şartlara göre...

Bize Ulaşın


Egedatacenter Bilişim Teknolojileri San. Tic. LTD. ŞTİ.

Küçük Çiğli mahallesi 8708/1 Sokak no:1/1 kat 2 D.4 Çigli-izmir
Telefon: +90 232 425 19 60 ( PBX )
Teknik Sorumlu: Mehmet Alkan

E-mail: info@egedatacenter.net

Web: www.egedatacenter.net

Copyright © 2016 Egedatacenter® & EnerjiDizayn. Tüm Hakları Saklıdır